Akademia Przyszłości

Akademia przyszłości

W tym pięknym przedświątecznym okresie odbył się „Wielki Finał AKADEMII PRZYSZŁOŚCI”, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły oraz SuperW AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Finał był świetną okazją do tego, aby wszystkie dzieci razem ze swoimi SuperW mogli się poznać i wymienić wrażeniami z pierwszych spotkań.
Kreatywne wolontariuszki na początek Wielkiego Finału zorganizowały zabawę integracyjną „Kto tak jak ja…?” Następnie wspólnie z dziećmi ozdabiały bombki. Okazało się, że w każdym drzemie kreatywność: każda bombka była inna, wyjątkowa i niepowtarzalna.
Żaden finał nie mógłby się odbyć bez smakołyków, które dzieci jak i dorośli wręcz uwielbiają. Ale żeby nie było nudnie, dzieci same ozdobiły pierniki lukrem i cukierkami.

Wielki Finał AKADEMII PRZYSZŁOŚCI uważamy za udany - uśmiech na twarzy dzieci mówi sam za siebie.

20 czerwca w Katowicach odbyło się regionalne zakończenie tej edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI - Gala Sukcesów!
To moment kiedy wszystkie dzieci i ich wolontariusze wspominają swoje tegoroczne sukcesy i mogą się nimi pochwalić.
Na tegorocznej Gali było wesoło i tanecznie. Poznaliśmy nowe style tańca, a co najważniejsze - mogliśmy się w nich spróbować!
Takim tanecznym akcentem wkraczamy w wakacje.

Akademia Przyszłości pamięta o swoich podopiecznych w dniu dziecka:)
5 czerwca uczniowie naszej szkoły, będący podopiecznymi Akademii Przyszłości, wybrali się wraz ze swoimi wolontariuszami na wspaniałe wydarzenie z okazji dnia dziecka - Fotel Prezesa. W tym roku postawiliśmy na sport. Dzieci miały okazję zwiedzić Stadion Zagłębia Sosnowiec! Najpierw wzięli udział w treningu ulubionej drużyny, mogli podziwiać jak piłkarze przeprowadzają profesjonalną rozgrzewkę. Następnie przeszli przez szatnię, w której znajduje się również basen! To było niesamowite, ale i tak wszyscy najbardziej czekali na wspólną grę w piłkę z piłkarzami Zagłębia. Trzeba było jednak trochę poczekać, ponieważ w planach były odwiedziny u prezesa! Każde z dzieci miało okazję usiąść w fotelu tak ważnej osobistości i wymienić się z nią wizytówkami! To było fantastyczne przeżycie. Wreszcie nadeszła ta chwila, kiedy mogli wyjść na boisko Stadionu Ludowego i poczuć się jak prawdziwi piłkarze. Rozegraliśmy wspaniały mecz!

Jak wiadomo sport to zdrowie, a w grupie siła! Zainspirowani tą myślą podopieczni Akademii z  SP3 w Sosnowcu, razem ze swoimi wolontariuszkami, zorganizowali „Turniej gier i zabaw” dla swoich kolegów z klasy. Wydarzenie miało miejsce 25.03.2015 roku. Korzystając z ciepłego wiosennego popołudnia rozpoczęliśmy rozgrzewką na świeżym powietrzu:) Część główna odbyła się w szkolnej sali, gdzie wszystkie dzieci wykazały się ogromna odwagą i zwinnością w pokonywaniu  toru przeszkód, ułożonego przez małych organizatorów. Potem była nowa wersja piłki nożnej – bo na siedząco i gra w murarza. Każde dziecko zostało zwycięzcą, dzięki postawie jaką wykazało się pracą w grupie  i wspieraniu swoich kolegów. Wygraliśmy, bo działaliśmy razem!

W czwartek 29 stycznia podopieczni Akademii Przyszłości uczyły się ozdabiania metodą decoupage. Pani Marta w jasny sposób tłumaczyła wszystkim co należy robić. Dzieciaki miały dużo zabawy podczas pracy w rękawiczkach, malowały, przyklejały i ozdabiały swoje ramki chusteczkami. Najbardziej zadziwił wszystkich fakt, że po każdym elemencie musieliśmy ramki suszyć suszarkami do włosów! Była gorąca atmosfera!

Karolina Bielińska – lider Akademii Przyszłości
Karolina Szczepkowska – szkolny koordynator Akademii Przyszłości

12 grudnia w Szkole podstawowej nr 3 w Sosnowcu odbyła się inauguracja AKADEMII PRZYSZŁOŚCI ze zdwojoną siłą dwóch kolegiów. Dzieci oraz ich Tutorzy spotkali się o godzinie 17.00 by świętować to wydarzenie. Jak zwykle pomysłowe Panie Tutorki przygotowały wspaniałe zabawy dla swoich podopiecznych. Magiczna tiara, zrobiona własnoręcznie przez jedną z naszych Tutorek, przydzielała dzieci oraz wolontariuszy do jednej z trzech drużyn.

Każda z nich odpowiadała jednemu z talentów naszych dzieci.Jedne musiały wykazać się zdolnościami tanecznymi – ich grupa „You can dance”, stworzyła swój własny, niepowtarzalny układ taneczny. Drugą grupę reprezentowały dzieci, które tiara przydzieliła do zespołu „Mam talent”, stało przed nimi wielkie wyzwanie! Musiały przygotować ozdoby na naszą choinkę. Ze względu na zbliżające się święta nie mogło zabraknąć również kolędników - grupa „Must be the music” zrzeszała wszystkich uzdolnionych piosenkarzy i grajków. Dzieci wraz ze swoimi Tutorami przygotowywały swoje występy, aby przedstawić je reszcie uczestników! Zabawy było co nie miara, po prezentacjach był czas także na zabawy świąteczne – bałwanek, szukanie ozdób i ubieranie choinki, a także zaskakujące zagadki świąteczne. Po świetnej zabawie na uczestników czekał słodki poczęstunek. Zadowolone dzieciaki nie chciały iść do domu!
Karolina Bielińska – lider Akademii Przyszłości
Sanja Rodojević - lider Akademii Przyszłości
Karolina Szczepkowska – szkolny koordynator Akademii Przyszłości

25 października 2014 roku w Auli Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii miała miejsce niezwykle inspirująca Inauguracja Programu Akademii Przyszłości dla regionu Katowice, Mysłowice, Sosnowiec. W uroczystości uczestniczyli również członkowie Akademii z naszej szkoły wraz ze swoimi wolontariuszami oraz szkolnym koordynatorem.

W tym roku poza uroczystym wręczeniem naszym małym studentom Indeksów Sukcesów, którego dokonywał Mariusz Kałamaga - polski artysta kabaretowy, miał miejsce pokaz przygotowany przez Niezależne Koło Popularyzatorów Nauki.

Wszystkim bardzo podobały się prezentowane eksperymenty i ich efekty, tym bardziej, że dzieci mogły czynnie w nich uczestniczyć.