AKTUALNOŚCI

12 grudnia 2017 r. w sosnowieckiej Muzie miało miejsce ciekawe wydarzenie - lekcja historii regionalnej poświęcona postaci Michaliny Koniecznej - mieszkance Sosnowca, bohaterce polskiego podziemia oraz niezłomnej patriotce, która zginęła z rąk niemieckiego okupanta. Wydarzenie objęte było patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca A. Chęcińskiego oraz Kuratorium Oświaty​ Delegatura w Sosnowcu.
Aktorzy, ​czyli​ ​uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawczyni p. K. Szczepkowskiej, przygotowali spektakl słowno-muzyczny przybliżający postać M. Koniecznej.
Spektakl obejrzeli licznie przybyli uczniowie sosnowieckich szkół, nauczyciele, przedstawiciele najwyższych władz miasta, oraz członkowie Światowego Związku AK.

Klasa IA dnia 6.12.2017r odwiedziła Centrum Sztuki - Zamek Sielecki. Oglądaliśmy  wystawę dotyczącą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz braliśmy udział w warsztatach artystycznych. Zachęcamy do udziału.

W naszej szkole, w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu, zorganizowano akcję zbiórki artykułów higienicznych na kwotę prawie 300zł. Uczniowie przygotowali również kartki świąteczne dla podopiecznych Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.
Ponadto w szkole odbyły się prelekcje dotyczące wolontariatu i bycia wolontariuszem.
Opiekun koła p. Barbara Bubik-Cieślik serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom za pomoc i dobre serce.

GRUPA SOCJOTERAPEUTYCZNA  „MOJA PRZYSTAŃ”

Rozpoczęliśmy działalność od 18.09.2017r. Spotykamy się dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki.

Nasz okrzyk grupowy  brzmi: „Gdy Ci smutno, gdy Ci źle „Moja Przystań” rozweseli Cię”  Razem bawimy się, pracujemy  i opowiadamy o Swoich emocjach. Bierzemy udział w różnych wycieczkach. Byliśmy w Kinie Helios na filmie „Potworna Rodzinka” i  w Sali zabaw „Kangurek”.