BIBLIOTEKA

Już po raz trzeci w naszej szkole odbyła się akcja "Jak nie czytam, jak czytam". Co roku wygląda ona inaczej. Tym razem uczniowie czytali w salach, w których akurat mieli lekcje. Mogli oczywiście przyjąć dogodną pozę do czytania. Ich „wymyślaniom” nie było końca: leżeli na ławkach, pod ławkami, "wisieli" na krzesełkach, wyglądali przez okno. Najtrudniej było czytać uczniom, którzy mieli w tym czasie zajęcia na basenie. Ale i tam się udało!!! Do akcji (oprócz nauczycieli) włączyli się oczywiście wszyscy pracownicy szkoły: panie sprzątaczki, pan konserwator, panie kucharki - tym trudno było czytać przy gotowaniu, ale dla chcącego nic trudnego!

Akcję uważamy za udaną i czekamy już na kolejną!!!

JAK NIE CZYTAM 17 18

UCZNIOWIE KLAS III WZIĘLI UDZIAŁ W KONKURSIE CZYTELNICZYM ZE ZNAJOMOŚCI KSIĄŻKI MACIEJA WOJTYSZKI „BROMBA I INNI”.

POZIOM KONKURSU BYŁ BARDZO WYSOKI,

ALE UDAŁO SIĘ WYŁONIĆ ZWYCIĘZCÓW:

1 miejsce – Bartek Żołędzki z kl. 3a

2. miejsce – Liwia Witwicka z kl. 3c

3. miejsce – Kuba Burzyński z kl. 3b.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe,

a wszyscy uczestnicy dyplomy oraz słodkości.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

brombaiinne

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

ZE ZNAJOMOŚCI KSIĄŻKI JOANNY PAPUZIŃSKIEJ

NASZA MAMA CZARODZIEJKA

W konkursie wzięło udział 9 uczniów klasy 2a Szkoły Podstawowej. Wszyscy bardzo starannie przygotowali się do zmagań, a najlepiej wypadli:

• Paulina Lniak – 1 miejsce
  • Adam Knap – 2 miejsce
  • Oliwia Trela – 3 miejsce

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkości,

a Laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe.

Gratulujemy wszystkim Uczestnikom konkursu i zapraszamy do kolejnych.

czaro2
czaro

W dniach 17 – 18 kwietnia 2018 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Sosnowcu
miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

W związku ze zorganizowaną przez Wydawnictwo AkapitPress akcją II Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz uczniowie wszystkich oddziałów, zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum, uczestniczyli w zajęciach czytelniczych. Rozpoczęły się one od obejrzenia prezentacji multimedialnej, która przybliżyła zebranym postać pisarki, cały cykl powieściowy oraz poznańską dzielnicę Jeżyce i „mieszkającą” tam rodzinę Borejków. Następnie odczytane zostały fragmenty wybranych tomów serii. Na zakończenie każdy mógł obejrzeć wystawę poświęconą Jeżycjadzie.

Uczniowie i nauczyciele, a było ich w sumie 261 osób, z wielkim zainteresowaniem wysłuchali czytanych fragmentów książek i obejrzeli wystawę.
O dużym sukcesie przedsięwzięcia może świadczyć fakt, że biblioteczny regał z książkami Małgorzaty Musierowicz „świeci” teraz pustkami.

Z pewnością weźmiemy udział w przyszłorocznej edycji Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady.