DORADCA ZAWODOWY

27 maja o godzinie 13.00 w murach gimnazjum nr 16 odbyło się Spotkanie ze Strefą Ekonomiczną pt.: ”Co dalej gimnazjalisto?”, w którym uczestniczyli Pełnomocnik Prezydenta ds. Oświaty, Naczelnik Wydziału Edukacji Zbigniew Byszewski, Wicekurator Dariusz Wilczak, prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S. A. w Katowicach Piotr Wojaczek, kierownik oddziału Kuratorium Oświaty w Katowicach Zbigniew Martyniak, Dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej nr 1 Jolanta Łebek, Dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej nr 2 Joanna Stychno, Dyrektor ZSEiI Krzysztof Będkowski, Dyrektor CKZiU Jacek Górski i Elżbieta Czernik oraz dyrektorzy, doradcy zawodowi, nauczyciele i młodzież z 22 sosnowieckich szkół gimnazjalnych.
Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów klas III a gimnazjum pod opieką doradcy zawodowego Moniki Koba.

Celem spotkania było wskazanie uczniom klas trzecich możliwości rozwoju ścieżki zawodowej i odnalezienie się na dzisiejszym rynku pracy. Zaproszeni goście prelegenci Grażyna Siepielska-Bałaban z CKZiU przy Grota Roweckiego, Zbigniew Zalas z CKZiU przy Kilińskiego oraz Bogusława Maj z ZSEiI w Sosnowcu przedstawili przykłady dobrych praktyk ze szkół zawodowych oraz przekazali cenne wskazówki dotyczące właściwego zaplanowania przyszłości.

Godziny pracy szkolnego doradcy zawodowego  roku szkolnym 2015/2016

Poniedziałek: 8.00-12.00
Wtorek: 8.00
Piątek:12.20

Kto może przyjść do szkolnego doradcy zawodowego?
-Uczeń
-Rodzic
-Nauczyciel
czyli każdy kto potrzebuje:
-informacji zawodowych;
-kto stoi przed podjęciem decyzji edukacyjno-zawodowej;
-kto nie potrafi określić swoich zainteresowań, zdolności, predyspozycji zawodowych itp.
-kto chce zaplanowaæ swój realny plan kariery zawodowej
-kto potrzebuje porady indywidualnej
-kto chce poznaæ wymagania rynku pracy
-kto chce poznaæ specyfikę różnych zawodów
-kto chce poznać ofertę edukacyjną
-kto czuje potrzebę porozmawiania z doradcą zawodowym w celu rozwiania swoich wątpliwości
Szkolny doradca zawodowy   SERDECZNIE ZAPRASZA !!!

Harmonogram Dni Otwartych w szkołach ponadgimnazjalnych oferta 2015/16

Załączniki:
Pobierz plik (Harmonogram-Dni-Otwartych-w-szko-ach-ponadgimnazjalnych..pdf)Harmonogram-Dni-Otwartych-w-szko-ach-ponadgimnazjalnych..pdf[Harmonogram Dni Otwartych w szkołach ponadgimnazjalnych]503 kB
Sierpień 2017